NiceOne

Vitajte. Dúfam že sa tu budete dobre cítiť. Stranka je denne aktualizovaná.

Návody

Ako na Ventrilo

Ako na Ventrilo

Ventrilo
Jednoduchý návod jak se připojit v 10tich krocích
Co to vlastně je Ventrilo?
Ventrilo je nástroj pro hlasovu komunikaci po síti, podobně jako např. Skype,Team speak.
Hlavními výhodami ventrila jsou - minimalní nároky na linku a na procesor, takže jste schopní být připojeni když máte dialup.

Co potřebujete?
- připojeni na internet (min. 600Bps)
- zvukovou kartu a mikrofon
- DirectX 8.1 nebo vyšší


1) Stáhněte si ventrilo-
ventrilo download a nainstalujte na váš počítač. Spustíte Ventrilo a dejte se do nastaveni...
(na obrázku červená tečka/ kruzok označuje věc o ktoré se píše v návodě)


2) Vytvořte nového uživatele kliknutím na šipku -> za kolonkou User name: (vyznačena na obrázku dole)3) Klikněte na tlačítko New. Objeví se vám okno kam zadáte svoje jméno pod kterým budete vystupovat (dáte ok a vrátíte se do hlavního okna)4) Klikněte na šipku za kolonkou Server.5) Klikněte na tlačítko New [1] a zadáte jméno serveru (nebo jak chcete aby se jmenoval), dejte OK a nastavte další parametry serveru:
Do kolonky Hostname or IP [2] zadejte adresu serveru (nebo IP).
Kolonku Port number [3] defaultní číslo je 3784 (pokud je jiné na serveru tak ho přepíšeme).
Pole Password necháme prázdné
Do Default channel [4] napište naze kanálu na kterém se po přihlášení chcete objevit (pokud někdo neví kam má jít,tak nepíše nic ;)).6) Klikněte na tlačítko Setup7) V poličkách Mixer [1] Mux [2] a Line [3] si můžete nastavit vstupní zařízení. (Na Line chcete použit pravděpodobně Mic / Microphone)
Klikněte na tlačítko Monitor a pokračujte dále v návodě...8) Zkuste něco hovořit a koukejte jestli se v okně objeví něco jako --Begin--.
Pokud ne, ale naskakujou vám malá čísla zkuste zvýšit senzitivitu [2] nebo zvýšit hlasitost na nahrávacím zařízení v systému (hlasitost zvukov.) ...
V případě ze vám vypisuje neustále N/A zkuste si zapojit mikrofon ;) nebo zvolit správné vstupní zařízení (předchozí krok)9) ¨Můžete si i nastavit Codec [1] a Format [2] který se použije při přenose ... od těchto nastavení závisí náročnost na linku a kvalita zvuku...
to jak náročné je zvolené nastavení vyjadřuje text [3] ... menší číslo = menší nároky ale horší kvalita
Zde si taky můžete poupravit hlasitost na vstupním a výstupním zařízení (pokud na vás někdo bude hučet že si máte ztišit mikrofon tak snižte hodnotu outbound [4] ...
otestovat jak hlasitý je výstup můžete pomocí tlačítka Test [6]10) Po návratu do hlavního okna už jen stačí kliknout na ConnectPár praktických rad:

11) Pokud nechcete nikoho slyšet zaškrtneme Mute Sound [1] ...
Pokud nechcete aby vás bylo slyšet zaškrtneme Mute Microphone/Binds [2].
Každé jmén člověka co je připojený je zelený / červený repráček podle toho ci jestli mluví nebo ne. [3].
Kliknutím na jméno jiné skupiny můžete změnit kanál do kterého chcete vstoupit, pokud je + před jménem kanálu červené jako ve skupině gm wannabee [4] znamená to že kanál není veřejný ale zaheslovaný.

 

Žádné komentáře